Menu

TENS / EMS prístroje elektroliečba ➲ HYPERNAKUP.COM

TENS / EMS prístroje elektroliečba | PREDAJ

Elektroterapeutické prístroje ( elektroterapia - elektroliečba  ) pre rôzne druhy masáží, odstránenie rôznych bolestí, rekonvalescenciu  a fittnes ( tzv.pasívne cvičenie ) využívajú medicínsku, klinicky overenú elektrickú stimuláciu svalových vlákien a nervových zakončení tzv. TENS a EMS terapiu. Elektroterapeutické prístroje využívajú prúd o sile miliampérov, ktorý nie je pre človeka nebezpečný. 

TENS (transkutánna elektrická neurostimulácia) čo je stimulácia nervových vlákien, ktoré spôsobujú bolesť s konkrétnymi príčinami. Je využívaná aj lekármi pri bolestiach chrbta, pohybového ústrojenstva, kĺbov, pri bolestiach hlavy, menštruačných kŕčoch, na zlepšenie prekrvenia alebo aj na zmierňovanie chronických stavov. Princíp spočíva v dráždení bolestivých podnetov, ktoré vedú k ich prestimulovaniu alebo až blokácii nervovej dráhy. Následne začne telo tvoriť jemu vlastné endorfíny, ktoré navodzujú chemické reakcie vedúce k tlmeniu bolesti.

EMS (elektrická svalová stimulácia) - pasívne cvičenie , ktorá sa využíva hlavne v športovej a rehabilitačnej medicíne, prípadne ako doplnok ku klasickému silovému tréningy pre podporu požadovaného efektu. Posilňuje svalstvo, aktivuje ho, nenamáha pritom kĺby a okrem toho pôsobí relaxačne. Pravidelným používaním je možné zvyšovať vytrvalosť, prípadne posilňovať účinok svalového tréningu zameraného na zmenu spevnenie a rysovanie svalstva. V prípade svalovej únavy pôsobí EMS relaxačne a pomáha regenerovať po fyzických výkonoch. Táto metóda sa využíva aj pre stimuláciu svalových skupín v poúrazových stavoch, kde nie je fyzické cvičenie možné.

Ponúkame Vám cenovo dostupné prístroje s možnosťou pohodlného a bezpečného on-line nákupu s dopravou tovaru na Vami zadanú adresu.

 

Produktový filter

Dostupnosť
Hľadať text

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Prihlásenie