Luxusný koberec, koža, typ patchworku, 200x300 cm, KOBEREC KOŽA typ7

Luxusný koberec, koža, typ patchworku, 200x300 cm, KOBEREC KOŽA typ7

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

DOPRAVA ZADARMO

Luxusný koberec, koža, typ patchworku, 200x300 cm, KOBEREC KOŽA typ7

453 € s DPH

Skladové číslo: 0000188794

Dostupnosť: 12 dní
Predpokladaný deň odoslania: 24.06.2021

V súčasnosti koberce zažívajú svoj boom, sú výborným doplnkom do každého domu či bytu. Aj menší kúsok príjemne zútulní inak chladné priestory. Koberec KOŽA TYP 7 je jednotka medzi koženými kobercami. Je vyrobený ručne, technikou patchwork - viacero malých kúskov je zošitých do jedného celku, ktorý sa stáva unikátom. Dajte sa inšpirovať týmto skvostom, ktorý dodá vášmu príbytku to správne čaro domova. Koberec je vyrobený z prírodnej hovädzej kože.

Hovädzia koža je prirodzene odolný materiál, ktorý si dokáže uchovať svoju krásu mnoho rokov. Prispôsobuje sa klimatickým podmienkam v interiéri, je pevný, a zároveň pružný. Koža je veľmi príjemná na dotyk a má svoju špecifickú vôňu. Čím je zaujímavejšia, má viac nedostatkov a raritnejší výskyt, tým stúpa jej cena. V princípe možno kožu označiť za materiál, ktorý nepodlieha poškodeniam a veľmi dobre sa čistí. Ocenia ho aj alergici, keďže na seba neviaže prach.

Koberec je podšitý plsťou. Plsť je netkaná textília, ktorej základnou surovinou na výrobu je ovčia vlna. Má výborné izolačné vlastnosti. Izoluje nielen tým, že absorbuje teplo a zadržiava tekutiny, ale odizoluje aj od hluku. Je odolná, pružná a má dlhú životnosť.

Materiál: hovädzia koža/plsť
Farba: mix farieb
Rozmery (ŠxD):200x300cm
Výška koberca: 0,8 cm
Hmotnosť: 2,2 kg/m2
Prírodný materiál
Technika patchwork
Rozmer patchworkového kúska: 5x5 alebo 8x8 cm
KOBEREC KOŽA TYP 7 ponúkame aj v rozmeroch:

70x140 cm

120x180 cm

140x200 cm

170x240 cm

Starostlivosť o koberce z pravej hovädzej kože:
Tieto koberce z prírodného materiálu sú trvácne a prirodzene odolné voči škvrnám. Občas však dôjde k nehodám, po ktorých škvrny na koberci ostanú. Existuje niekoľko metód, vďaka ktorým môžete tieto škvrny úplne odstrániť a váš koberec bude naďalej vyzerať bezchybne.
1. Pravidelné čistenie:
Používajte koberec vo vnútorných priestoroch, chráňte ho pred vlhkom.
Koberec pravidelne otáčajte, aby ste predišli jeho opotrebovaniu len na jednej strane.
Koberec vysávajte min. 2 - 3 x za týždeň.
Pri vysávaní koberca vždy použite násadu s kefou.
Koberec len vyklepte, nebúchajte ním, mohol by sa znehodnotiť.
Pri kefovaní používajte kefu alebo metlu s tvrdými plastovými štetinami. Dôležité je, aby ste pohyb vykonávali v smere chlpu koberca, nikdy nie proti nemu.
Nikdy nenechajte koberec z hovädzej kože vlhký. Pri čistení koberca vždy použite len minimálne množstvo vody a nechajte ho vyschnúť na vzduchu alebo na slnku. Nikdy ho nesušte v sušičke na bielizeň.
2. Odstránenie škvŕn spôsobených rôznym typom tekutín:
Škvrny ihneď vyčistite.
Tekutinu odsajte uterákom, savou handričkou alebo špongiou.
Ak po zaschnutí ostane na koberci ešte škvrna alebo nejaké pevné častice, pokúste sa ich odstrániť tupou stranou noža v smere chlpu. Môžete použiť aj kefu s tvrdými plastovými štetinami.
Na odstránenie tekutých škvŕn použite šampón a vodu, ktorú nanesiete vlhkou handričkou alebo špongiou. Nepoužívajte žiadne alkalické mydlá ani šampóny.
Nepoužívajte chemické čistenie. Koberec neperte v práčke, čistite len ručne.
3. Odstránenie škvŕn od potravín alebo mastnoty:
Ak vám na kožený koberec spadlo jedlo alebo mastnota, snažte sa to ihneď vyčistiť, napriek tomu na koberci môžu ostať nejaké zvyšky alebo škvrny. Počkajte, kým znečistená oblasť zaschne, potom ju opatrne vyčistite tupým okrajom noža v smere chlpu.
Na znečistenú oblasť naneste v jemnej vrstve eukalyptový olej, ktorý pomôže úplne vyčistiť mastné škvrny a zafarbené miesta. Dôležité je, aby ste olej naniesli len v minimálnom množstve a iba na znečistené miesto.
Utrite vlhkou hubkou. Po nanesení eukalyptového oleja môžete znečistenú plochu vyčistiť vlhkou handričkou.
Pri ťažko odstrániteľných škvrnách odporúčame profesionálne čistenie.

Dôležité upozornenie!

Keďže ide o prírodný materiál, vypadávanie chlpov je považované za prirodzenú vlastnosť a nie je dôvodom k reklamácii.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info